Family in Paradise

Wiemy, jak ciężko jest czasem dopasować wolny czas dla wszystkich tak, żeby każdy był zadowolony… Szczególnie, gdy w grę wchodzą „duzi i mali” Goście 🙂
Dlatego specjalnie dla rodzin z dziećmi stworzyliśmy ofertę z najważniejszymi zabytkami i miejscami na Sri Lance, wplatając jednocześnie trochę więcej atrakcji dla dzieci jak np. sporty wodneParki Narodowe, czy spacer ze słoniem lub miejsce, w którym opiekują się żółwiami morskimi.

dla rodziców, którzy również zasługują na chwilę oddechu odprężenia, mamy w pakiecie Ayurwedyjski masaż – odlot w strefę relaksu gwarantowany.

Dzień 1.

Odbiór z lotniska. Po długiej podróży dziś będzie na spokojnie, czeka nas jedynie pierwsze spotkanie ze słoniami. Zabierzecie jednego z nich na mały spacer i wspólną kąpiel. Nocleg w hotelu w Dambulla.

Dzień 2.

Dzień zaczniemy od wycieczki na Lwią Skałę. Jest to dawno wygasły wulkan, który zapadł się i została po nim sama skała, na której król Kassapa wybudował w V w. niesamowitą twierdzę, która była nie do zdobycia. Sigiriya jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie czeka nas Village Tour – niezwykła wycieczka wozem zaprzężonym w woły, którym pojedziemy najpierw do rzeki, a następnie łódką na wysepkę położoną na środku jeziora. Mieszkają tam lokalni rolnicy, mający swoje pola, którzy pokażą jak od ziarenka ryżu zrobić pyszne roti (placki z kokosem) i kokosowy sambal (tradycyjna sałatka-pasta z kokosa, chilli, limonki i pomidora). Tego wszystkiego spróbujemy na miejscu w wiejskiej chacie. Poczęstunek obejmuje specjalną ziołową herbatę. W drodze powrotnej czeka nas Minneryia Safari, żeby zobaczyć słonie w naturalnym środowisku.
Nocleg w Dambulla.

Dzień 3.

Rano ruszamy do Kandy. Po drodze zobaczymy Świątynię w skale, która składa się z 5 grot o różnej wielkości, a wewnątrz nich łącznie znajduje się ok. 150 statuetek Buddy. Dzisiaj też czeka nas ayurwedyjski masaż, który pozwoli zatrzymać się w krainie relaksu i spokoju. Ostatnią atrakcją na dziś zostanie zwiedzanie Świątyni Zęba (znajduje się tam relikwia – buddyści wierzą, że to prawdziwy ząb Buddhy) jednej z najbardziej rozpoznawalnych i najpiękniejszych Światyni na Sri Lance. Doświadczymy tam specjalnej ceremonii jego czczenia.
Nocleg w Kandy.

Dzień 4.

Dzisiaj wybierzemy się do fabryki i na plantacje herbaty. Przed nami degustacja herbat i zapoznanie z procesem ich tworzenia. Następnie przejdziemy się na spacer, aby zobaczyć przepiękne wodospady – St. Claire oraz Devon. Do zwiedzenia na dziś pozostała przepiękna świątynia hindu – Seetha Amman Kovil.
Nocleg w Nuwaraeliya.

Dzień 5.

Gotowi na podróż pociągiem przez jedną z najbardziej malowniczych tras na świecie? Obiecujemy, że widoki będą zapierały dech w piersiach! Oprócz tego, zobaczymy zjawiskowy wiadukt z czasów kolonialnych – Nine Arch Bridge – nazywany także „Mostem do Nieba”. Na koniec dnia przygotowaliśmy „pyszny” wspólny czas, czyli lekcje gotowania lankijskich potraw.
Nocleg w Ella.

Dzień 6.

Ruszamy na południe wyspy do Tangalle. Dzisiaj zabierzemy Was tylko na tzw. Błękitną Plażę – jedną z najpiękniejszych plaży na całej Sri Lance.
Nocleg w Tangalle.

Dzień 7.

Cały dzień relaksu i odpoczynku na plaży – czas wolny tylko dla Was.
Nocleg w Tangalle.

Dzień 8.

W drodze na lotnisko wstąpimy do miejsca, w którym ratuje się żółwie morskie, pomaga im się wyzdrowieć, urosnąć i jeśli to możliwe – wypuścić do naturalnego środowiska. To świetna lekcja dla wszystkich miłośników zwierząt. 

Koszt:

4 osoby* – 2200$
5 osób* – 2600$
6 osób* – 3100$
7 osób* – 3400$

Jesteście większą grupą? To nie problem! Oferta dostępna jest dla każdej liczby osób – zapytaj nas o szczegóły.

4 osoby*: 2 os. dorosłe + 2 dzieci do lat 12.
5 osób*: 2 os. dorosłe + 2 dzieci do lat 12 + 1 dziecko pow. 12 lat
6 osób*: 2 os. dorosłe + 2 dzieci do lat 12 + 2 dzieci pow. 12 lat
7 osób*: 2 os. dorosłe + 2 dzieci do lat 12 + 3 dzieci pow. 12 lat

Cena obejmuje: koszty hoteli na trasie ze śniadaniem (3* i 4*), bilety wstępu do wymienionych w ofercie atrakcji, transport klimatyzowanym mini vanem lub busem, zakwaterowanie kierowcy, opłaty parkingowe oraz podatki. 

Cena nie obejmuje przelotów, ubezpieczenia, visy, dodatkowych posiłków, pamiątek itd.

*Zastrzegamy sobie prawo do niewielkich zmian lub przesunięć atrakcji ze względu na upodobania Gości, warunki atmosferyczne itp.

Zarezerwuj już dziś

Wypełnij formularz i zaplanuj swoje wakacje życia!