Wietnam

Wietnam jest jedną z najstarszych kultur w Azji Południowo-Wschodniej, a historia ciągłych wojen w tym kraju jest dobrze znana i dobrze udokumentowana w historii. Każde większe miasto ma muzea, pomniki i zabytki historyczne warte odwiedzenia.

Jest to bardzo popularny kierunek turystyczny ze względu na swoje piękne plaże, bogatą kulturę, wspaniałe jedzenie i przyjaznych ludzi.
Ale to nie wszystko, ponieważ słynie także z ciekawej historii, jak wojna w Wietnamie, motocykli, wietnamskiej kawy, pływających targów i tarasów ryżowych.

wietnam

Ten piękny kraj podzielić można na 3 części: północną, środkową i południową. Poniżej znajdziesz najważniejsze miejsca warte odwiedzenia.

Północny Wietnam: Poznaj urok tradycji w historycznym Hanoi, z jego starówką, Świątynią Literatury i Starym Cmentarzem. Odkryj mistyczną Zatokę Ha Long, gdzie góry wznoszą się z turkusowych wód, tworząc malownicze widoki. Nie zapomnij również odwiedzić urokliwej Sapy, gdzie górzyste krajobrazy i etniczna różnorodność czekają na odkrycie.

Środkowy Wietnam: Odwiedź urokliwe miasto Hội An z jego historycznymi uliczkami, barwnymi latarniami i kulturowymi festiwalami. Nie przegap starożytnego kompleksu ruin My Son, będącego świadectwem dawnej potęgi królestwa Cham. Zachwyć się Złotym Mostem w Da Nang, unikatowym mostem zwieńczonym przez złoconą rzeźbę Buddy.

Południowy Wietnam: Zanurz się w pulsującym życiem miasta Ho Chi Minh (dawniej Saigon), gdzie historia i nowoczesność się splatają. Spróbuj autentycznej kuchni w wietnamskich ulicznych straganach. Odwiedź malowniczą Deltę rzeki Mekong, gdzie rzeki i kanały tworzą fascynujący krajobraz. Nie zapomnij także o rajskiej wyspie Phu Quoc, z jej białymi plażami, turkusowymi wodami i tropikalnymi lasami deszczowymi.

Jaskinia Son Doong

Wietnam jest domem największej jaskini na świecie

Kraj Rzek

W Wietnamie płynie aż 2340 rzek

Kawa

Wietnam jest drugim największym eksporterem kawy na świecie

Motocykl

To najbardziej popularna forma transportu

Bezpieczeństwo

Jeden z najbezpieczniejszych kierunków na świecie

Kultura

Jest to bardzo zróżnicowany kraj - w większości żyją tu wyznawcy buddyzmu, konfucjonizmu oraz taoizmu

Zarezerwuj swoje niezapomniane wakacje już dziś

Wypełnij formularz i pojedź na podróż życia!