Sri Lanka - kraina różnorodności

Sri Lanka nazywana także Perłą Oceanu Indyjskiego zachwyca swoją różnorodnością i serdecznością lokalnych mieszkańców.

Wypoczynek na plaży, trekking po górach, sporty wodne, dziesiątki Parków Narodowych, wyśmienite jedzenie, a może poszukiwanie duchowego uniesienia? Możecie tego wszystkiego doświadczyć na tej pozornie małej wysepce. Każdy, absolutnie bez wyjątku, znajdzie tu coś dla siebie, a Sri Lanka na zawsze zapisze się w jego podróżniczym sercu – sprawdźcie sami 😊

Nasze podejście

Każdego z naszych Gości traktujemy indywidualnie. Już przy pierwszej rozmowie dokładnie sprawdzamy, czy oczekujesz spokojnych wakacji na plaży, zwiedzania zabytków, a może szalonych doświadczeń, które na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Przygotowaliśmy także oferty specjalne – każda z nich zawiera najważniejsze najbardziej popularne atrakcje oraz miejsca na Sri Lance, bez których zobaczenia nie moglibyśmy z czystym sumieniem puścić Cię z powrotem do domu… 

Istnieje możliwość dostosowania oferty do dowolnej liczby osób.

Najważniejsze informacje

Podstawowy poziom języka angielskiego w zupełności wystarczy, aby dogadać się na miejscu. Miejscowości, opisy dań w restauracjach itp. są głównie zapisywane w języku angielskim i syngaleskim (czasem również tamilskim).

Standard higieny w kraju jest naprawdę wysoki, zwłaszcza w porównaniu z innymi regionami Azji. Zalecamy spożywanie tylko wody butelkowanej, ale wodę z kranu można używać do mycia zębów. W większości restauracji, ze względu na tradycję jedzenia rękoma, dostępna jest czysta umywalka i mydło (zazwyczaj już przy wejściu). 

W Sri Lance, podobnie jak wszędzie, występują komary, ale lokalne środki odstraszające są skuteczne (z Polski można zabrać Mugga). Malaria nie występuję, więc nie ma z nią problemów, jednak istnieje minimalne ryzyko zarażenia się dengą. Jednak można napotkać pijawki (w większości bardzo małe), szczególnie podczas trekkingu w dżungli i górach. Dlatego polecamy nosić zakryte buty, skarpetki i długie spodnie, co stanowi najlepszą ochronę.

Kiedy przyjechać na Sri Lankę?

Sri Lanka nadaje się na wakacje przez cały rok. Ułożenie planu podróży oraz którą część wyspy wybrać zależeć będzie od pory roku oraz naszych preferencji.

Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, znajdziemy tu kilka różnych stref klimatycznych. Na wybrzeżach panuje klimat zwrotnikowy monsunowy. Jednak na południowym – zachodzie występuje inny monsun niż na wybrzeżu wschodnim. Skutkiem tego jest to, że w sezonie zimowym (grudzień-luty) lepsze warunki panują na południowym zachodzie, a latem lepiej wybrać się na plaże na wschodzie.

Warto jednak dodać, że ze względu na ogromne zmiany klimatyczne, coraz trudniej jest określić porę deszczową i suchą. Trzeba pamiętać, że nawet w styczniu na wybrzeżu południowym może nas spotkać okazjonalny deszcz (zazwyczaj o poranku), po którym jednak wyjdzie słońce. Stałą są za to temperatury. Będzie ona wynosić przez cały rok ok 28-33 stopni w dzień i ok 22-25 stopnie w nocy, przy wilgotności ok. 70-85%. 

W górach w centralnej części wyspy jest zdecydowanie chłodniej. O wiele częściej występują tu deszcze, temperatura może spadać do kilkunastu stopni, wszędzie unosi się malownicza mgła. Dlatego też, w tę część wyspy warto zaopatrzyć się w lekką kurtkę oraz długie spodnie.

Zarezerwuj już dziś

Wypełnij formularz i zaplanuj swoje wakacje życia!