Wyspa Hangnaameedhoo

Wyspa Hangnaameedhoo jest naprawdę urokliwą, niedużą wysepką (ok. 900x 220m) położoną na Atolu Ari, około 70 kilometrów na południowy zachód od Male (około półtorej godziny motorówką).

To wyspa doskonała, jeśli szukasz lokalnego klimatu, spokoju i pięknej plaży.

Czy wiesz, że…. można tu znaleźć wielkie drzewo Banian (figowiec bengalski) liczący kilkaset lat?

Plaża Bikini

Plaża bikini jest dostępna zaledwie 10 minut spacerem od naszego obiektu. Znajdziesz tam wygodne krzesła, leżaki oraz hamaki, które zapewnią relaksujący odpoczynek. To idealne miejsce do kąpieli , opalania się, czy nurkowania.

Znajduje się tam też długa rafa, przy której można nurkować z rurką zarówno na stronie wschodniej, jak i zachodniej. Można tam znaleźć bogatą różnorodność koralowców, ryb, rekinów, czy płaszczek.

Transfery

Transfery motorówką (speedboat) pływają wedle rozkładu:

Sobota - czwartek o godz.16:00 z Male
Sobota - Czwartek o godz. 07:15 z Hangnaameedhoo

Na ten moment brak łodzi w piątek Planując loty należy mieć na względzie powyższy rozkład łodzi. Może zdarzyć się, że trzeba będzie spędzić jedną noc w Male jeśli przylot jest w piątek, lub po 14:00, to samo tyczy się powrotu do Male – łódź kursuje tylko rano, w piątku nie).

Istnieje możliwość wykupu transferu prywatnego o dowolnej godzinie, jednak koszt jest bardzo wysoki (ok. 650$ w jedną stronę), ponieważ dotyczy to wykupu całej łodzi (28 osób). Ta opcja jednak sprawdza się w przypadku przyjazdu dużych grup.

Atrakcje

Na miejscu można skorzystać z takich atrakcji jak:
- wycieczki na sandbank
- wycieczki na wyspę piknikową położoną nieopodal
- snorkeling z żółwiami
- nurkowanie z rekinami wielorybimi czy mantami
- wyprawy na ryby
- oglądanie delfinów
- nocny snorkeling 
- dzienne pobyty w pobliskim resorcie i wiele innych.

Guesthouse - By The Shade

Na wyspie Hanghnaameedhoo polecamy wypoczynek w obiekcie By The Shade – ukończony w 2019 roku Guesthouse, oferuje 7 przestronnych i jasnych pokoi na dwóch kondygnacjach.

Wszystkie pokoje wyposażone w dużą łazienkę i klimatyzację. Dolne pokoje wychodzą na ogród, górne są połączone tarasem który ciągnie się przez całe piętro. Budynek otoczony ogrodem na terenie którego znajduje się restauracja dla gości. Wszystkie pokoje utrzymane w standardzie DELUXE.

Hotelowa restauracja serwuje wyżywienie zgodnie z życzeniem gości (śniadanie, lunch, kolacja) zazwyczaj w formie bufetu.