Wyspa Vashafaru

Vashafaru to najdalej położona od Male z oferowanych przez nas wysp. Położona na północy, niemal na samym końcu archipelagu ponad 300 km od lotniska. 

Opis wyspy

Vashafaru to najdalej położona od Male z oferowanych przez nas wysp. Położona na północy, niemal na samym końcu archipelagu ponad 300 km od lotniska. Na atolu Haa Alif (Thiladhummathi).
Przepiękna, kameralna wyspa, wciąż jeszcze dziewicza pod względem rozwoju turystyki. Populacja to niewiele ponad 300 osób, na wyspie znajdują się tylko 3 hotele.
Vashafaru to szerokie białe plaże, długa mierzeja na końcu wyspy -Vashafaru-thundi , przestrzeń i spokój.
Wyspa ma niemal dwa kilometry długości i jedynie 220 metrów szerokości, jest w kształcie bumerangu.

Transfer

Transfer na wyspę możliwy jest jedynie drogą lotniczą, co oznacza, że z Male trzeba jeszcze około 45 minut lecieć awionetką z lotniska krajowego, mieszczącego się 20 metrów od lotniska międzynarodowego. Odbiór z lotniska i pomoc w zrealizowaniu transferu oczywście zapewniamy. 

Lot gwarantuje niezapomniane widoki Malediwów z góry i jest świetną dodatkową atrakcją – koszt to ok 250USD od osoby w obie strony. 

Konieczność tego transferu dobrze jest wziąć pod uwagę przy planowaniu lotów na Malediwy, bo choć loty są codziennie i to więcej niż jeden, jednak dotarcie do Male na rano, będzie problematyczne i raczej trzeba sie będzie liczyć z przylotem do Male dzień wczesniej i noclegiem w stolicy, jeśli wylot będzie w godzinach przedpołudniowych, to samo tyczy sie przylotu do Male – tutaj lepiej wybierać lądowanie w Male o jak najwczesniejszej porze. Z lotniska lokalnego na Hanimaadhoo odbierze Was przedstawiciel hotelu i motorówką zabierze na docelową wyspę (ok 20 minut) 

Zakwaterowanie

Na wyspie Vashafaru współpracujemy z hotelem Blue Coral Vashafaru – obiekt ukończony w 2019 roku posiada 6 przestronnych pokoi w stylu wyspiarskim, każdy pokój posiada własną łaziekę i klimatyzację, wszystkie pokoje znajdują się na dolnej kondygnacji, na pietrze znajduje się część restauracyjna. 

Pokoje możliwe są z układem łóżek – podwójne, lub dwa pojedyncze, istnieje też mozliwość dostawienia jednego łóżka w przypadku noclegu trzwch osób w pokoju. Pokoje w stadardzie Deluxe.

W związku z tym, że Vashafaru nie jest komercyjnie zbyt rozwiniętą wyspą, polecamy skorzystać z pełnego wyżywienia, gdyż oprócz lokalnych sklepików, gdzie mozna kupic owoce czy słodycze, nie znajdziecie ti zbyt wielu opcji zakupu lunchu. Hotel serwuje obfite, pyszne posiłki, przygotowywane z najświeższych składników. Między posiłkami mozna też zamówić przekąski (np: mix owoców) do zabrania na plażę czy świeżego kokosa do popijania w upał.2

Od plaży bikini wyposażonej w leżaki i hamaki z zadaszeniem, dzieli od hotelu jedynie 5 minut spaceru.

Blue Coral organizuje m.in. takie atrakcje, jak:

sandbank
snorkeling na rafie wokół wyspy
snorkeling z żółwiami
snorkeling na wraku
pobyt na wyspie piknikowej
wyprawa na ryby o świcie lub o zachodzie słońca
wizyta na pobliskiej historycznej wyspie i zwiedzanie
romantyczna kolacja z noclegiem na sandbanku
nurkowanie z butlą, łącznie z możliwością zrobienia kursu PADI
tradycyjny malediwski ślub na sandbanku

Galeria zdjęć